Posted By Costin

Job in Social Media (Bucuresti)

Se cauta o persoana activa in cadrul celor mai populare retelele sociale (Facebook, Twitter, Fsq etc), capabila sa propuna, sa implementeze si sa gestioneze in mod natural pagini de Facebook, conturi de Twitter si aplicatii, pentru functia de Social Media Activist.

Cerinte:

– prezenta activa pe retelele de socializare obligatorie,
– cunoasterea platformelor sociale by heart
– abilitatea de a comunica eficient atat in scris cat si verbal,
– abilitatea de a construi si intretine relatii,
– jucator(oare) de echipa, cu umor si aptitudini organizatorice

Nota: Utilizarea retelelor sociale de pe telefonul mobil poate fi considerata o “amenintare” pentru ceilalti candidati. 🙂

Responsabilitati:

– sa participe proactiv la strategii de social media pe brief de client
– sa fie la curent cu update-urile retelelor de socializare
– sa implementeze* si gestioneze aplicatii de Facebook / Twitter
– sa implementeze* diferitele instrumente de social media (social plugins, FB Connect, Twitter goodies, etc)
– sa monitorizeze si sa gestioneze campaniile in social media (Facebook, Twitter, blogging, etc) pentru a maximiza rezultatele
– sa monitorizeze si sa gestioneze prezenta online a companiei in social media
– sa alcatuiasca rapoarte ale campaniilor derulate si a prezentei online a companiei in social media si presa.

* in colaborare cu echipa de programare

[email protected] / 0764.bakers

Cei interesati pot trimite un CV la costin.cocioaba [@] gmail [.] com, specificand la Subject “Pentru postul de social media activist”.

Costin are 39 de ani și creează conținut din 2004. Gândește digital la Thinkdigital din 2015, iar în trecut a lucrat pentru ProTV (Project Manager @ Internet Business Unit), Bakers Digital Communication (Managing Director) și a dezvoltat 2 jocuri MMORPGs, cu unul dintre ele câstigând locul 1 la Internetics în 2004, ca freelancer.

View Comments